O nas

O NAS

O NAS

Oferta

OFERTA

OFERTA

Nasze realizacje

NASZE REALIZACJE

NASZE REALIZACJE

FAQ

FAQ

FAQ

Kontakt

KONTAKT

KONTAKT

Aktualności

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI

telefon +48 668 371 873

O NAS


Spółka GRSystem powstała w 2012 roku. Jesteśmy zespołem specjalistów zajmującym się zarządzaniem procesem inwestycyjnym oraz kompleksową obsługą inwestycji głównie z zakresu instalacji fotowoltaicznych.  Świadczymy usługi zarówno pełnej realizacji inwestycji, jak i wybranych elementów procesu inwestycyjnego.

Współpracujemy z projektantami, konstruktorami, wykonawcami konstrukcji stalowych, instalatorami, inspektorami nadzoru, prawnikami, rzeczoznawcami.


Wykonujemy działania z etapu:


Proces inwestycyjny z definicji jest działaniem złożonym, wymagającym koordynacji, nadzoru i doświadczenia w różnorodnych obszarach tj.: przepisy prawa, procesy projektowe i budowlane, wymogi instytucji dofinansowujących przedsięwzięcia, zasady pracy urzędów wydających pozwolenia, czy uzgodnienia.

W związku z tym, aby realizacja inwestycji przebiegała płynnie i zgodnie z oczekiwaniami Inwestora, warto jest mieć profesjonalnego partnera, który ukierunkowany jest na sukces przedsięwzięcia, posiada wiedzę i doświadczenie, które umożliwią efektywność działań i zaangażowanie, dzięki któremu wzrasta jakość wykonywanych prac. Dlatego też zapraszamy do współpracy.


Inwestuj z nami w OZE = Odpowiedzialność Zaangażowanie Efektywność

 

 

OFERTA

Ocena Oddziaływania na Środowisko i Natura 2000

Tzw. dokumenty środowiskowe (decyzja OOŚ, Natura 2000) są integralną częścią większości inwestycji. GR System dokonuje analizy inwestycji pod względem środowiskowym i formalnym, przygotowuje pełną dokumentację w tym zakresie (karta informacyjna, raport oddziaływania na środowisko) oraz współpracuje nie tylko ze specjalistami i uprawnionymi audytorami różnych dziedzin, ale także z instytucjami biorącymi udział w tego rodzaju procedurach.

Generalny Wykonawca

Struktura realizacji inwestycji zakłada relacje Inwestor - wykonawcy - podwykonawcy. Każdy proces inwestycyjny wymaga zaangażowania wielu wykonawców świadczących usługi z poszczególnych zakresów, co skutkuje wielością podmiotów fizycznie wykonujących różnorodne prace i działania w ramach danej inwestycji. Współpracujemy z projektantami, architektami, konstruktorami, dostawcami, instalatorami, inspektorami nadzoru, audytorami, prawnikami. Możemy pełnić rolę Generalnego Wykonawcy na każdym etapie realizacji inwestycji.

Fotowoltaika (PV)

Instalacje fotowoltaiczne (PV) zarówno w formie dużych farm, jak i domowych elektrowni, cieszą się coraz większą popularnością. GR System współpracuje z doświadczonymi projektantami, elektrykami, dostawcami i instalatorami, dzięki czemu możemy przygotować pełną elektrownię „pod klucz”. W zakresie naszych działań znajdują się prognozy, weryfikacja lokalizacji, przygotowania pełnej dokumentacji środowiskowej, pozwolenia na budowę, wybór dostawców, wykonanie prac, serwis. Pracujemy na produktach niemieckich, włoskich i chińskich.

Dotacje

W tym obszarze GR System współpracuje z firmą Euro Invest Group (www.eig.net.pl) – jednym z liderów w pozyskiwaniu środków finansowych z funduszy strukturalnych UE. Ubiegamy się o środki finansowe zarówno ze źródeł krajowych, jak i funduszy strukturalnych. Przygotowujemy kompletną dokumentację aplikacyjną, w tym: biznes plan, analizy finansowe, wnioski aplikacyjne, harmonogramy rzeczowo-finansowe. Bierzemy udział w przygotowaniach do podpisania umowy o dofinansowanie oraz rozliczamy przyznane dotacje.

Doradztwo techniczne

Niezbywalnym prawem Inwestora jest mieć pewność, że inwestycja realizowana jest zgodnie z zamówieniem, sztuką budowlaną i przepisami prawa. Dlatego też GR System współpracuje z audytorami i świadczy usługi doradztwa technicznego, w tym m.in. : weryfikację prawidłowości procesu inwestycyjnego, pomoc merytoryczną przy samodzielnym procedowaniu inwestycji, wykonanie opinii i ekspertyz, sprawdzenie dokumentacji projektowej, odbiorowej lub/i powykonawczej, przygotowanie planów naprawczych, weryfikacja zakresów prac i kosztów.

NASZE REALIZACJE

 

 

FAQ

 

Jak wygląda współpraca z GR System?

 

Każdą współpracę rozpoczynamy od spotkania z Inwestorem, podczas którego omawiamy jego plany i oczekiwania oraz nasze sugestie, koncepcje i rozwiązania. Na tej podstawie przygotowywana jest kompleksowa oferta zawierająca założenia wyjściowe, zakres prac, terminy ich realizacji i ceny. Po negocjacjach i uzgodnieniach, podpisywana jest umowa i rozpoczynane prace. Przez cały czas trwania umowy, mamy stały kontakt z Inwestorem. Naszym priorytetem jest efektywność działań, szybkie i skuteczne rozwiązywanie problemów i wykonanie zamówienia najwyższej jakości.

 

Ile kosztują Wasze usługi?

 

GR System nie posiada stałego cennika usług. Ceny zależą od zakresu wykonywanych prac, wartości inwestycji i stopnia ich skomplikowania. Są każdorazowo dostosowywane do klienta i przedstawiane w postaci oferty powstającej po analizie potrzeb i oczekiwań Inwestora. Podstawą naszego działania jest efektywność i elastyczność.

 

Czy posiadacie doświadczenie w realizacji elektrowni PV?

 

Tak. Dotychczas GR System wykonało dwie funkcjonujące instalacje: w Łodzi i w Krynicy Zdrój. Ich opis znajduje się w zakładce Nasze realizacje. Obecnie trwa realizacja kolejnego projektu. Poza tym współpracujemy z doświadczonymi instalatorami, którzy poza w/w przedsięwzięciami, wykonali własne instalacje. Doświadczenie zdobywane w budowie elektrowni fotowoltaicznych zdobywane jest stopniowo wraz ze wzrostem zainteresowania klientów i pojawianiem się programów oferujących wsparcie finansowe tego typu inwestycji. GR System regularnie przedstawia oferty i odbywa spotkania z potencjalnymi Inwestorami, co skutkuje stałym wzrostem przedmiotowego doświadczenia.

  + 48 668 371 873

 

Green Roof System Skalski Sztekmiller Spółka Jawna

 

E-MAIL

t.skalski@grsystem.pl

biuro@grsystem.pl

ADRES

ul. Leśna 6C
93-441 ŁódźDANE FIRMY

NIP: 729-27-02-125
Regon: 101467263
KRS: 0000433238

 

 


 

 

*
*
*

Ustawa o Odnawialnych Źródłach Energii – kolejny etap procesu legislacyjnego

08.07.2014

Jak poinformował portal wysokienapiecie.pl, projekt ustawy o odnawialnych źródłach energii dzisiaj trafił do Sejmu. Mimo słyszanych przez kilka ostatnich lat deklaracji przedstawicieli MG i rządu, że projekt szybko trafi do Sejmu, stało się to dopiero teraz.

Prace nad projektem ustawy o OZE toczyły się od końca 2011 r., kiedy Ministerstwo Gospodarki pod kierownictwem Waldemara Pawlaka przedstawiło pierwszą wersję ustawy. Później jednak osoby kierujące pracami nad projektem zmieniły się, a kilkukrotnie zmienił się też sam projekt ustawy.

Po wersji zawierającej system wsparcia dla OZE w postaci zielonych certyfikatów ze współczynnikami korekcyjnymi oraz taryf gwarantowanych, opracowanej przez MG pod kierownictwem W. Pawlaka, nie pozostało śladu.

W międzyczasie na stanowisku szefa resortu pojawił się Janusz Piechociński, a kierownictwo nad pracami nad nowymi regulacjami dla rynku OZE przejął od związanego z W. Pawlakiem Mieczysława Kasprzaka nowy wiceminister gospodarki Jerzy Pietrewicz.

Nowe kierownictwo MG przygotowało swój projekt ustawy o OZE bazujący na systemie wsparcia w postaci aukcji dla większych instalacji OZE i wsparciu na etapie CAPEX dla mniejszych instalacji, które ma być realizowane m.in. przez NFOŚiGW w ramach programu "Prosument".

Projekt aktualnej wersji ustawy był gotowy w zasadzie od listopada 2013 r., jednak czekał długo na akceptację Rady Ministrów, która była niezbędna do przekazania ustawy do parlamentu. RM zaakceptowała projekt w kwietniu br.

W ostatnim czasie problematyczną kwestią, która pojawiła się w kontekście ustawy o OZE, była konieczność notyfikacji proponowanego w ustawie systemu wsparcia w Komisji Europejskiej pod kątem pomocy publicznej. Rząd przy wsparciu UOKiK zdecydował w połowie czerwca, że nowy system wsparcia jest zgodny z nowymi zasadami pomocy publicznej w Unii Europejskiej zawartymi w tzw. rozporządzeniu GBER i że ustawy w Brukseli notyfikować nie trzeba - mimo, że innego zdania był resort rozwoju regionalnego.

Postępowanie KE w sprawie zbadania ustawy o OZE pod kątem pomocy publicznej zajęłoby z pewnością wiele miesięcy.

Tymczasem procedowanie ustawy o OZE bez notyfikowania w Brukseli oznacza, że ustawa o OZE będzie mogła wejść w życie dużo szybciej - po akceptacji przez Sejm i Senat. Ministerstwo Gospodarki, które jest autorem ustawy, chce, aby weszła ona w życie w tym lub przyszłym roku, a nowy system wsparcia dla OZE według MG ma obowiązywać od 1 stycznia 2016 r.

Wiadomo jednak, że póki co parlamentarne prace nad ustawą o OZE nie ruszą pełną parą. Wkrótce bowiem posłowie wyjadą na wakacje, a procedowanie ustawy rozpocznie się na dobre zapewne dopiero we wrześniu.

Projekt ustawy o OZE w wersji skierowanej w dniu 08.07.14 r. do Sejmu [PDF]

Więcej informacji o projekcie ustawy o OZE na Gramwzielone.pl w zakładce "Ustawa o OZE"

gramwzielone.pl

Jerzy Buzek szefem komisji ds. przemysłu i energii w PE

08.07.2014

Jerzy Buzek w rozpoczynającej się kadencji Europarlamentu będzie sprawować prestiżowe stanowisko szefa komisji przemysłu, badań naukowych i energii w PE (ITRE). 

Kandydatura Jerzego Buzka na stanowisko szefa jednej z 20 komisji w Parlamencie Europejskim to efekt porozumienia w parlamentarnej frakcji chadeków zrzeszonych w Europejskiej Partii Ludowej.

Buzek był jedynym kandydatem EPL na to stanowisko.  B. premier i b. szef europarlamentu w kwestii energetyki od dłuższego czasu zwraca przede wszystkim uwagę na potrzebę tworzenia wspólnego rynku energii i transgranicznych powiązań systemów energetycznych krajów UE-28. 

Jerzy Buzek będzie sprawował stanowisko szefa komisji ITRE tylko do połowy obecnej kadencji Parlamentu Europejskiego. Później zastąpi go Janusz Lewandowski. 

gramwzielone.pl

Firma z Kalifornii zapowiada produkcję paneli PV

04.07.2014

Kalifornijska firma Siva Power zapowiedziała, że do końca tej dekady ponad dwukrotnie obniży koszt produkcji paneli fotowoltaicznych.

Obecnie przeciętny koszt produkcji tradycyjnych krystalicznych modułów fotowoltaicznych wynosi ok. 0,55-0,7 $/W, podczas gdy koszt produkcji modułów cienkowarstwowych w technologii CIGS wynosi około 0,7-0,75 $/W. 

Siva Power - firma specjalizująca się w produkcji cienkowarstwowych modułów fotowoltaicznych w technologii CIGS - zapowiedziała, że w ciągu 4 lat uruchomi linię produkcyjną o potencjale 300 MW/rok, a koszt produkcji modułów PV z jej wykorzystaniem wyniesie 0,4 $/W. Firma z Kalifornii zapewnia, że dzięki doświadczeniom zebranym przy produkcji, w ciągu kolejnych dwóch lat zejdzie z kosztem produkcji do ok. 0,28 $/W (ok. 0,2 €/W).    

 

Plan redukcji kosztów produkcji paneli fotowoltaicznych przez Siva Power. Źródło: Siva Power.  

 

Kalifornijska firma zapewnia, że do 2020 r. jej seryjnie produkowane moduły będą posiadać sprawność na poziomie 14,5-16,5%. Firma nie deklaruje jeszcze, gdzie będzie produkować tanie moduły PV, a pod uwagę bierze USA i Chiny.  

W lutym br. amerykański federalny instytut badawczy National Renewable Energy Laboratory (NREL) odnotował na próbce ogniwa fotowoltaicznego CIGS o powierzchni 0,5 cm2 dostarczonego przez kalifornijską firmę wydajność na poziomie 18,8%. 

Siva Power zapowiada osiągnięcie w tym roku światowego rekordu wydajności ogniwa CIGS.

W listopadzie 2013 r. Instytut Fraunhofera odnotował rekordową wydajność ogniwa CIGS na poziomie 20,8%, które dostarczył niemiecki instytut Zentrum für Sonnenenergie- und Wasserstoff-Forschung (ZSW) współpracujący z niemieckim producentem paneli fotowoltaicznych CIGS - firmą Manz AG.  Obecnie globalnymi liderami w produkcji modułów fotowoltaicznych w tej technologii są japoński Solar Frontier i chiński Hanergy, który przejął wcześniej innych producentów paneli CIGS - MiaSole i Solibro.  

gramwzielone.pl  

HalCash Central Eastern Europe Sp. z o.o.

Termin realizacji: maj 2013.

Miejsce realizacji: Łódź, ul. Demokratyczna.

 

Zakres prac:

GR System pełnił funkcję Generalnego Wykonawcy w zakresie adaptacji pomieszczeń (wyłonienie w drodze PZP) oraz wykonawcy instalacji PV. Zamontowana została instalacja o mocy ok. 3 kWp. Montaż na dachu budynku. Uzyskana energia zasila serwery Inwestora. Projekt współfinansowany ze środków UE w ramach działania 4.4 PO IG.

 

 

 

 

 

Hotel Mercure**** Krynica Zdrój

Termin realizacji: maj-listopad 2013

 

Miejsce realizacji: Krynica Zdrój, ul. Leśna.

 

Zakres prac:

GR System wykonywało instalację PV o mocy 44,5 kWp oraz instalację solarną o mocy 278 kwp. Elektrownia została posadowiona za zboczu góry sąsiadującym z hotelem. Moduły zainstalowane zostały na specjalnie zaprojektowanej konstrukcji stalowej i przymocowane do podłoża za pomocą mikropali iniekcyjnych ułożonych kozłowo. GR System wykonywało wszystkie wyżej wymienione prace. Projekt współfinansowany ze środków UE w ramach działania 4.4 PO IG.

 

 

 Przychodnia Lekarska „Zdrowie”

Termin realizacji: lipiec – listopad 2014.

Miejsce realizacji: Ozorków, ul. Wyszyńskiego.

 

Zakres prac:

 

GR System pełni funkcję Generalnego Wykonawcy. W ramach zlecenia wykonujemy m.in.: adaptację powierzchni, instalację podnośnika dla niepełnosprawnych oraz budowę instalacji fotowoltaicznej o mocy 25 kWp. W/w prace odbywają się w formule zaprojektuj i wybuduj. Projekt współfinansowany ze środków UE w ramach RPO WŁ Działanie 3.2.

OOŚ dla NRT Polska Sp. z o.o.

Termin realizacji: styczeń – listopad 2013.

 

 

Zakres prac:

GR System procedowało wydanie decyzji środowiskowej dla inwestycji „Pierwsze komercyjne wdrożenie opatentowanej technologii chemicznej depolimeryzacji politerestalanu etylenu”. Projekt współfinansowany ze środków UE w ramach Działania 4.4. PO IG. Świadczyło usługi doradcze w zakresie wyboru lokalizacji, przygotowania wniosków o wydanie decyzji OOŚ, opracowania karty informacyjnej, brało udział w spotkaniach Inwestora z władzami lokalnymi.

go-home

telefon +48 668 371 873

email t.skalski@grsystem.pl
     biuro@grsystem.pl

Strona główna / Home